اسپیس فرم چیست؟

بنا های اسپیس فریم (space frame) فرم های هندسی منظمی را دارند ، که به صورت متحد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و با تقسیم نیروی وارده به وسیله ی وزن بنا، در کنار استحکام غرفه ها از زیبایی خاصی بر خوردار هستند. اسپیس فریم یا این که همان داربست نمایشگاهی جزو امکانات و بنا های نمایشگاهی محسوب می‌شود. با ترکیب اسپیس فریم و داربست نمایشگاهی تازه می توان غرفه و بنا های نمایشگاهی متنوعی را تولید کرد. مفهوم اصلی  اسپیس فریم  کلمه ای انگلیسی است، این اسم به دلیل سازه ی ان  در فضایی باز اسپیس فریم  نام دارد . برای جواب به سوال اسپیس فریم چیست متن زیر را مطالعه نمائید.

اسپیس فریم هابه وسیله بست اسپیس به یکدیگر متصل هستند و ظاهری  ،مقاوم و زیبایی را دارا است .  و به واسطه صورت  ساختار هندسی که دارند وزن خویش را در جهت های گوناگونی روی زمین ایجاد می کنند و این فرمان منجر  استحکام اسپیس فریم ها میگردد و برای تولید گونه های اطراف  تالار ،غرفه ،تابلو بنر و غیره مطلوب است.امید واریم توانسته باشیم ،جواب قابل قبولی به اسپیس فریم چیست خدمتتان عرض کرده باشیم.

اسپیس فریم نمایشگاهی:

اسپیس فریم نمایشگاهی نوعی از بنا های نمایشگاهی میباشد . صورت بالا نمای کلی از این بنا را نشان می‌دهد. مطابق شکل فرم های اسپیس  هندسی به صورت منظم در کنار هم قرار گرفته اند و تشکیل بنا اسپیس فریم را داده اند.

غرفه اسپیس فریم ،در فضای باز یکی‌از دیگر  شاخه های تخصصی صنعت امروزی غرفه سازی در معماری نوین است، به دلیل آنکه امروزه با توسعه و گسترش و پیشرفت تکنولوژی، دیگر هیچ نگرانی از بایت سرعت تولید و ساز ،و اجرا در غرفه سازی محسوب نیست.

غرفه اسپیس فریم:

بنا های پیش ساخته اسپیس فریم با متریالی مقاوم در قبال کارداران طبیعی قابلیت و امکان تولید غرفه هایی مقاوم و زیبا را در فضای های باز ایجاد کرده اند.

بنا های اسپیس فریم می‌توانند با پوشش های گوناگون و زیبایی کاور شوند و غرفه های شما‌را از عوامل طبیعی مانند: آفتاب و باران در فصول های متفاوت نگهداری کنند.

یک کدام از نکات مهم غرفه سازی در فضای باز ، مدل پوشش برای غرفه مورد نظر میباشد که بایستی دارنده خواص ضد آب و برودت باشد و قوانینی متناسب با فضای باز را داشته باشند. سازه پایا متناسب با گونه های مختلف طراحی اسپیس فریم های تولیدی در کمپانی خویش چادرهای ضدآب با انس بالا را برای اجاره اسپیس فریم تهیه و تنظیم کرده اند. خیمه غرفه های اسپیس فریم بعد از هربار به کارگیری در هر نمایشگاه بصورت کامل تمیز کاری و پاک سازی گردیده و مجددا آماده برای به کار گیری می گردند که‌این نیز، دلیلی بر کیفیت هرچه بیشتر غرفه سازی سازه پایا میباشد.

سازه پایا مفتخر میباشد که وسیع ترین و بیشترین تجهیزات نمایشگاهی را برای غرفه سازی در فضای باز با هزینه ای بسیار کم ارائه می‌دهد ، این تجهیزات به دو صورت قرارداد اجاره اسپیس فریم و فروش اسپیس فریم با تمامی الزامات نمایشگاهی آماده ارایه به مجریان و کمپانی کنندگان نمایشگاهی هست. شما می‌توانید برای اجاره اسپیس فریم در غرفه های فضای باز با همه تجهیزات پوششی و جانبی بر توان ، تجربه و اختراع سازه پایا تکیه نمایید و تا انتها نمایشگاه خویش با ذهنی راحت به توسعه و گسترش کسب و عمل و تجارت خود بپردازید.

اسپیس فرم چیست ؟

اسپیس فرم همان اسپیس فریم یا داربست نمایشگاهی است ؛ با این تفاوت که بسیار زیبا تر و تنوع  پذیری بالای اسپیس فرم، این بنا را غیرقابل مقایسه با داربست میکند.اسپیس فرم درقطعات متفاوت ازجهت اندازه قابل تولید بوده وبوسیله اتصالاتی به اسم قفل یا این که بست اسپیسی به یکدیگر متصل میشوند .

اسپیس  چه می باشد؟

اسپیس به صورت مکعب توخالی است و در اندازه های مختلف تشکیل‌شده که درساختار (اسپیس فریم) ازلوله و مفتول، با قطرهای مختلف به کار گیری می شود، که استاندارد لوله با قطر۱ و مفتول ۵  ، در حین بنا از مفتول به طور برش های کوچک به گونه های هندسی با استفاده از جوش به کار می رود، که علاوه بر استحکام زیبایی، بنا را دو چندان می‌کند و هم از دید ساختاری از سایر بنا های شبیه اشکال غیر تکراری  هستند.  “اسپیس” واژه و کلمه ای لاتین در معنای فضاست که نامی قابل فهم برای بنا های فلزی سبک و قشنگ در ساخت محیط با طرح های هندسی منظم و گاهی نامنظم البته مفهومی است.

غرفه اسپیس فریم

اسپیس فریم و طراحی ویژه :

مهم‌ترین فاکتور بعداز ساخت مطلوب و کیفیت بالا اسپیس فریم، پباده سازی جهت کاربری های مختلف آن می‌باشد.

طرح ایده آل اسپیس فریم برنامه ای می‌باشد که :

۱- با کاربری به طور کامل تناسب داشته باشد.

۲- زیبایی بصری تماشاچی را تامین نماید.

۳- بعداز احداث استحکام کافی را داشته باشد.

۴- موقعیت باصرفه درحجم ساخت در نظر گرفته شود تا هزینه اضافی به مشتری اجبار نشود.

اسپیس یا داربست نمایشگاهی چیست:

داربست نمایشگاهی همان گونه که از اسمش پیداست. گاها برای فعالیت هایی همانند برپا کردن غرفه و نمایشگاه در مکانی باز،ایجاد قاب برای بنر درون شهر و غیره بکارگیری میشود.

اسپیس فریم نمونه ای از داربست نمایشگاهی می‌باشد که بروز بوده و دارای قشنگی و مقاومت زیادی نیز می‌باشد.

چرا ما از  اسپیس فریم استفاد می کنیم:

با بکار گیری از اسپیس فریم میشود هر طرح را در اندازه و ابعاد گوناگون ایجادکرد.

یکی از مزایایی که اسپیس فریم دارد را میتوان امکان اجاره گرفتنش دانست که میشود این داربست نمایشگاهی را از اشخاصی که در زمینه اجاره و نصب داربست فعالیت می نمایند، اجاره کرد.

میخواهیم در فهرست زیر به کارایی های گوناگون اسپیس فریم و ویژگی های منحصر بفرد اسپیس فریم اشاره کنیم

مزایایی که اسپیس فریم دارند چیست؟

اسپیس فریم یا به عبارتی داربست نمایشگاهی، از قالب هایی که هندسی منظم هستند تشکیل شده و به صورت مرتب در کنار هم چیده شده اند. به خاطر همین آرایش منظم هندسی که دارند وزنشان را در جهات مختلف به زمین وارد می نمایند و همین باعث مستحکم شدن سازه میشود.

اسپیس فریم سازه ای است که در مکان های مختلفی بکار گیری میشود که در اشکال متفاوت و با فریم های گوناگون و در هر ابعاد و اندازه ای قابلیت اجرا دارند.

بکارگیری از space frame(داربست نمایشگاه)در ایجاد غرفه های نمایشگاه :

در زمان گذشته برای ایجاد نمایشگاه از داربست هایی از جنس فلز بکار گیری میشود که معایب و هزینه های زیادی همراه داشت. اما اینک از اسپیس فریم که به صورت یک سازه فضایی خیلی سبک و پر مقاوم میباشد بکارگیری می‌کنند.

این سازه را میشود در داخل و خارج از نمایشگاه بکارگیری کرد.

اسپیس فریم از خاصیات ایستایی نیز برخوردار می‌باشد

توضیحات جامع درباره اسپیس فریم:

اسپیس یا همان اسپیس فریم ابزاری برای ساخت و ساز های موقتی تبلیغاتی به حساب می آید.

توسط اسپیس شما خواهید توانست به آسانی مدل های سازه های موقت از جمله تابلو بنر،سن و استیج،قاب بنر،سالن های دائم و موقت و غرفه نمایشگاهی را ایجاد کنید.

اسپیس با ویژگی های منحصر بفرد خود امکان اجرا کردن انواع گوناگون طرح ها را امکان‌پذیر می‌کند.

اسپیس به هم پیوند میخورد و این مزیت باعث میشود تا به راحتی بتوان با بکارگیری از اسپیس شکل‌های گوناگون فیزیکی را ایجاد می کند.

تولید و ساخت اسپیس فریم در کارگاه ها:

اسپیس فریم ها در کارگاه‌ها ساخته می‌گردند. ماده اولیه آنان خیلی سبک بوده و به شکل فلزی و استوانه‌ای می‌باشد. در گام اولیه، طراحان مقدار مقاومت هر قطعه را معلوم کرده و بعد از آن، اپراتورهای جوش و برشکار، قطعه ها را در مقیاس‌هایی که از قبل مشخص شده است (مابین ۳۰ الی ۴۰۰ سانتی متر) فراهم می نمایند. بخواهیم به طور تخصصی بگوییم، هر قطعه آماده گردیده یک خرپای کوچک میباشد که نهایتا، توسط یک سری بست مختص، به هم اتصال داده می شود و سازه ای واحد را شکل می دهد. چیزی که کیفیت پایانی اسپیس فریم را معلوم می کند، تعیین ماده اولیه کیفیت دار و استاندارد،استفاده از سامانه جوش منظم و دقیق و علمی و استفاده از اپراتورهای باتجربه خواهد بود.

باید دقت داشت که در این مرحله می شود نسبت به طراحی کردن اسپیس فریم‌های منحنی (Curve) یا قوس دار اقدام نمود.

نصب اسپیس فریم؛

از جمله مواردی ک باعث شده هم اکنون اسپیس فریم در میان غرفه داران و همینطور پیمانکاران تولید فضاهای موقت به چشم بیاید، نصب اسپیس فریم است

نصب اسپیس فریم در پایین ترین زمان ممکن انجام میشود.

اسپیس برای متصل شدن به یکدیگر نیاز به بست اسپیس دارد که به آسانی قابل متصل شدن است.

اما برای پروژه هایی که بزرگ هستند برای فضا سازی و همچنین ایجاد سالن های موقت در مقادیر بزرگ،کار نصب اسپیس فریم بهتر میباشد توسط نصاب هایی که تجربه کافی دارند صورت بگیرد.نصب اسپیس فریم بایستی بر اساس نقشه صورت گیرد.

سرعت در ایجاد و اجرای اسپیس فریم:

-امکان نصب کردن و باز کردن راحت سازه اسپیس فریم برای ایجاد غرفه نمایشگاهی

-حمل و نقل راحت و همچنین بارگیری آسان سازه اسپیس فریم

-بکار گیری در هر شرایط اب و هوا در تمام نقاط کشور